Kauza Rath

Kauza RATH z pohledu Republikánů

Jako že doktora Ratha příliš nemusím, a celou ČSSD už vůbec NE, celá záležitost s údajnou korupcí se mi zdá až příliš podezřelá. Ta strojená mediální kampaň připomínající společenskou popravu je příliš doočíbijící. Připomíná svého času mediální štvanici na předsedu SPR-RSČ. Ať už je doktor Rath součástí celé této komedie pro veřejnost (jako byl její součásti doktor Sládek tenkrát), nebo pouhá oběť, celé divadlo má několik slabých míst:

1)      Pan doktor působí dojmem ledasčeho, jen ne idiota, který by vědomě nosil 7 mega v hotovosti v krabici od vína. Pokus se Rath dopouštěl tunelování dotačních fondů EU či jiné korupce, jistě by si našel pro transfer i ukládání majetku jiné kanály i způsoby, než jsou krabice od čehokoliv či dutiny pod parketami ve svém domě.  Dnes na výše uvedenou činnost existují daleko sofistikovanější metody, o kterých se tu ale nechci rozepisovat. Proslulí a nepostižitelní korupčníci (nejen) z řad ODS, kalibru Vondry, Drobila, Řebíčka, ale i dalších, by jistě mohli vyprávět – kdyby ovšem chtěli či museli. V této souvislosti se obhajoba pana doktora – že na něj byla celá kauza hozena uměle a zmíněná hotovost mu byla podstrčena – jeví nejen jako jediná možná, ale i jako logicky pochopitelná.

2)      Rychlost, s jakou ČSSD hodila svého významného a dlouholetého člena z vedení „přes palubu“, svědčí nejenom o „morálních“ kvalitách lidí z této rádobyopoziční partaje, ale zakládá i podezření, že vedení ČSSD v této hře hraje nějakou podivnou úlohu. Zatím můžeme pouze spekulovat, pokud ale vyjdeme z ověřeného předpokladu, že ČSSD tvoří v současném režimu pouze druhou stranu TÉŽE MINCE (oproti ODS) a podle posledních průzkumů díky vládnoucí trojkoalici, jejím krokům i skandálům nabrala neskutečně vysokých preferencí – pak bylo v zájmu rovnováhy systému zapotřebí její preference uměle snížit o značný díl. A zároveň se zbavit politika, který byl trnem v oku nejen korupčních politiků z řad „trojkolky“, ale i mnohým svým spolustraníkům. Třeba jen proto, jakým způsobem torpédoval během svého působení na ministerstvu zdravotnictví tunelářský projekt internetových zdravotních knížek IZIP, zmíněno třeba zde:  http://www.zvedavec.org/vezkratce-6185.htm (článek, odkazy a diskuze). Na tomto místě se oprávněně vnucuje otázka – jak to, že první tučnou rybou v protikorupční sítě se stal právě David Rath?

3)      Synchronizovaná mediální štvanice na doktora Ratha v mainstreamových médiích až příliš připomíná dobře organizovanou popravu. Prim hraje samozřejmě televize NOVA a bulvární časopis BLESK, ale nezadají si ani další. Vytvářejí dojem předem připravené kampaně, spuštěné na povel. Kdopak asi rozhodl o tom, že prostořeký Rath bude muset zmizet (nejlépe nadobro) z české politické scény? Položme si otázku: QUI BONO? (Komu-všemu to prospěje?) Situaci samozřejmě využívá i další opozice a „kuje železo, dokud je ještě žhavé“:  http://www.delnickelisty.cz/nasrath-socdemaci_ .  Je podivuhodné, že se nikdo z redakce DĚLNICKÝCH LISTŮ nepozastavil  nad možností, že takto třeba, coby užiteční idioti, pomáhají dělat špinavou práci za jiné. Tady asi okamžitá touha využít příležitosti a přihřát si svou polívčičku zastínila zdravý rozum. Což je u tak zkušeného politika a novináře, jako je pan Zbela, na pováženou. Na rozdíl od  píšících otroků v mediálním mainstreamu (http://www.mediar.cz/misto-kde-se-v-bolestech-rodi-cesky-bulvar-ocima-redaktoru-casopisu-maxim/ ),

kde je takové jednání očekávatelné:  http://www.mediar.cz/kauza-rath-na-titulnich-stranach-deniku/ .

Republikáni se proto ke všeobecnému jásání a skandování davu „pověste ho výš“ NEPŘIPOJÍ. Zatím budeme celou kauzu a její vývoj bedlivě sledovat. Zároveň netrpělivě očekáváme, že se brzy v síti policie a spravedlnosti ocitne celá plejáda dalších politiků, současných i bývalých. Politiků, kteří za uplynulých 22 let vyplundrovali tuto zemi. Ať už dnes z řad stran vládních – ODS, TOP00, VV, nebo spravujících Česko v minulosti – ODA, KDU-ČSL, ČSSD, US-DEU,  Zelených… Nebudu zde uvádět žádná jména, abych neurazil ty, na které bych třeba zapomněl. Ostatně, i po internetu těchto kauz koluje nepřeberně. Takže nic nebude zapomenuto a nikdo nebude zapomenut. Teprve potom pro nás „kauza Rath“ nabude důvěryhodnosti a RSČMS se připojí k všeobecnému veselí.

Roman Sláma