Tak nám zabili…

Tak nám zabili „Harakiri“ !

Francie, 11. ledna 2015. Na všech obrazovkách všech televizí je nápis „Já jsem Charlie”. Charlie Hebdo je totiž satirický časopis stylu komunistického Dikobrazu, jmenoval se Harakiri, dokud se ještě dal číst..

Do redakce, kde se ve středu konala soudružská schůze, vtrhli dva mladí idioti, vycvičeni v Jemenu a ozbrojeni kalašnikovem, zastřelili přítomné karikaturisty a pár policistů, kteří se jim připletli do cesty. Dva dny poté byl další útok na samoobsluhu Hyper Casher v okolí Paříže, 4 zákazníci zabiti. Celkem 17 mrtvých, ovšem vstoupit do historie má právo jen šéfredaktor a 3 kresliči.

Kulturní škoda převeliká to není. Časopis pro nezájem čtenářů stál peníze, redaktory musela střežit policie dnem i nocí. Teď vyjde v pětimilionovém nákladu a smuteční obřady odvrací pozornost veřejnosti od vážnějších problémů země.

Tři dny národního smutku, milionové demonstrace. Podle televize celý národ hořekuje, přináší květiny, shromažďuje se a hájí lidská práva a svobodu tisku, do kterého v životě nenakoukl. Stařenky, chodící do kostela, jsem viděl takhle plakat naposledy roku 1953, když zemřel náš tatíček Stalin.

Smutečního obřadu v synagoze Vítězství se zúčastňuje Hollande, Merkelová, Sarkozy a izraelský premiér Nethananyu, v průvodu jsou též palestinský, anglický a španělský premiér, nehledě na osobnosti, které se musí ukázat na každé demonstraci. Všechny strany pochodují, pouze Le Penova „Národní fronta“, jediná, která už půl století protestuje proti islámské immigraci, v Paříži demonstrovat nesmí..

Holandský karikaturista Willem, který zůstal naživu, protože na schůze nechodí, říká: „Teď máme plno nových přátel, soustrast nám vyjádřili i papež, královna Alžběta, Putin, Marina Le Penová. Na tu poslední bych se klidně vyblil.” Zato neblije na příspěvky: britský Guardian poslal 100 tisíc sterlingů, Presse & Pluralisme 200 tisíc euro, Investiční banka si vzala 50 předplatných, ministerstvo kultury též 50 předplatných a slíbilo dar 1 milionu euro z našich daní, atd….

Kdo má zájem na tom, aby truchlil celý národ? Samozřejmě mnozí. V první řadě prezident Hollande. Příznivých reakcí na jeho adresu už nebylo snad ani 12%, tak nízko snad ani Bush junior neklesl. Báječná příležitost ukázat se jako vojevůdce – jsme přece ve válce s terorismem…

Dále Židé. Utáhneme si opasky, neboť všechny synagogy, všechny organizace, a není jich málo, jakož i židovské školy – základní i střední, budou chráněny, a to bude něco stát. Stát zaplatí odškodnění rodinám pozůstalých, snad i pohřeb v Izraeli čtyř zabitých. Podle víry, ještě před koncem světa do Jeruzalému přijede z nebe Mesiáš a vzkřísí všechny zemřelé židy a budou mít na světě ráj…

A proamerický režim. Už dříve si stěžoval na příliš liberální zákony a na nedostatek finančních prostředků, teď bude možno mu vyhovět. Až dosud se dopisy a hovory sledovaly ilegálně, teď to půjde dělat masově. A za sympatie s atentátem se bude soudně trestat, jak v Orwellově románu „1984“, starém přes půl století.

Někteří mladí muslimové jsou snadno manipulovatelní. Mohl je zneužít kdokoliv, Amerika, Izrael… Stačilo jim říct, že v Charlie nakreslili proroka, což je hřích. Ve skutečnosti jej převzali z Dánska. Mělo by se to svést na Putina, ale tomu by nikdo neuvěřil, měl 2 atentáty v moskevském metru a v Beslanu 186 školáků zabitých. O tom se na západě nerado mluví.

V redakci Charlie se nacházela též lesba, která bojuje proti odpůrcům immigrace a točí reportáže o hlouposti konspiračních teorií. Tu vrahové nechali na pokoji. Kdopak jim to asi poradil? A proč policie se nezajímala, na co kupovali velká množství zbraní a třaskavin? Takové otázky zůstávají nezodpověděny.